сряда, 24 юни 2026 г.

Умори ли се...

 



Умори ли се да чакаш

и чертаеш път между нас?

Усещам дълбочината 
на твоята безизходност...
На твоята загуба на търпение 
и предел на очакване...
Задушаваш се от желание, 
което незнаеш как да осъществиш.
... как да докоснеш...
... как да прегърнеш...
Да изтанцуваш този блус за двама...
Наричаш го с думи -
  последен, Любов и всичко...

Това чакане те задушава.
Дори градусите навън 
не те морят така...

Аз те разбирам истински, дълбоко...
Защото същото измъчва и мен...
Но вярвай, при мен е с двойна сила
 и ме наранява...
Защото всичкото е в моите ръце. 
И от това най-много ме боли...
Безсилна съм.. 
 Kaк двама ни да спася?

Давя се...
И да можех да плувам,
като риба без крила потъвам...
... в безизходността...

Не тъжи...
Искам поне ти да се спасиш...




















Бел.ред. Температурата, в момента на писането е 32° C

-zuzara-

Няма коментари:

Публикуване на коментар